Nagihan Aydınlık

Nagihan Aydınlık

Hakkında

1994 İstanbul doğumlu Nagihan Aydınlık lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde birincilikle ve yüksek onur öğrencisi olarak tamamladı. 2017 yılında Berlin’e kullanıcı deneyimi stajı yapmak üzere gitti. Stajın hemen ardından Commencis adında dijital servisler tasarlayan, mobil uygulamalar geliştiren bir şirkette Görsel Tasarımcı olarak çalışmaya başladı. Ulusal Arap Bankası, İş Bankası gibi büyük banka projelerinin deneyim ve görsel arayüz tasarımı ekiplerinde yer aldı. 2018 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programını tam burslu kazanmasıyla eğitim hayatına geri döndü. Aynı zamanda üniversitede asistanlık görevini de sürdürmektedir.
İllüstrasyon ve animasyon ağırlıklı işler üreten Nagihan Aydınlık; genelde kadın bedeni, kadının toplumsal rolleri, cinsiyet eşitsizliği, toplumsal tabular gibi konular üstünde çalışmaktadır. Ayrıca şamanizm, cadılık, spiritualizm gibi okült konularla da ilgilenmektedir. BASE 2020 seçkisinde yer almıştır; Abstract serisi bilinçdışı, rüyalar gibi alanlardan beslenen; ruhsal ve duygusal dışavurumun kağıt üstünde yer bulduğu bir seridir.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.