Özlem Tekdemir

Özlem Tekdemir

Hakkında

Ankara/ Türkiye

1980’de İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde 2005 yılında master ve 2013 yılında doktora eğitimini tamamlamladı. 2019 yılında Erasmus kapsamında İtalya’da Accademia Di Belle Arti Macerata’da çalışmalarda bulundu. Grafik Tasarım alanındaki 2. Doktorasını (Ph.D) 2020 yılında tamamladı. On bir solo sergi açan, ulusal ve uluslararası çok sayıda etkinliğe katılan sanatçının, özel kolleksiyonlarda ve kurum kolleksiyonlarında çalışmaları yer almaktadır. Sanat yazıları, kitap resimlemleri ve küratörlük çalışmaları bulunan sanatçı, işlerinde kırılganlık, içe dönüş, yalnızlaşma, masumiyet, tekinsizlik ve antroposen kavramlarına yoğunlaşır. Öyküleme pratikleri üzerine farklı teknik ve üretim araçlarıyla çalışan sanatçı, yaşamını ve üretimlerini Ankara’da sürdürmektedir. Ayrıca bir vakıf üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Based for Ankara/Turkey

She was born in Istanbul in 1980. He did not complete his master's degree in 2005 and his doctorate in 2013 at Hacettepe University, Faculty of Fine Arts, Department of Painting. In 2019, she worked at Accademia Di Belle Arti Macerata in Italy within the scope of Erasmus. She completed her 2nd Doctorate (Ph.D) in Graphic Design in 2020. The artist, who held eleven solo exhibitions and participated in many national and international events, has works in private and institutional collections. The artist, who has art writings, book illustrations and curating works, focuses on the concepts of vulnerability, introversion, loneliness, innocence, uncanny and anthropocene in her works. Working with different techniques and production tools on the narration parts, the artist continues her life and productions in Ankara. She also works as a Associate Professor at a foundation university.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.