Adil Öztürkoğlu

Adil Öztürkoğlu

Hakkında

Adil Öztürkoğlu 1990 Kayseri’de doğdu. İlköğretimini tamamladıktan sonra Açık Öğretim Lisesine kaydoldu. Bu yıllarda resim ile tanışıp çalışmalarına başladı ve çeşitli amatör atölyelerde desen çalışmaları yaptı. 2013 yılında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazandı. 2017 yılında resim bölümünden mezun olduktan sonra çalışmalarına kendi imkanlarıyla devam etti. Halen eğitim ve sanat çalışmalarına devam etmektedir.

Son dönem çalışmalarında yaşamı, insanı, olguları, problemleri ve sonuçları birbirinden bağımsız imgeler ile bir bütün içinde kurgulayarak tuvallerinde öznel anlatımlar sunmaktadır. Bu süreçte eskiz çalışmalarıyla yeni arayışlara devam etmektedir.

"Bir ifade arayışının sonucu olarak sanatı her dönem için farklı düşünceler ile şekillendirip, üzerinde düşündüğüm ve karşıma çıkan konuları görsel imgeler ile anlatıyorum. Bu açık uçlu bir anlatım olmasa da kavramlar ve imgeler arasında kurduğum ilişki, düşüncenin görsel bir yansıması olarak karşıma çıkıyor. Yaşamın bir parçası olan problemler, sonuçlar ve bunların diğer olgulara etkilerini zaman kavramı üzerinden ele alıyorum. Son dönem çalışmalarım bu bağlamda zaman, insan ve hayat üçlemesinin ortaya çıkardığı sonuçları ele alıyor."

Çok yakında...

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.