Beyza Durhan

Hakkında

(1992 Ankara) Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olan Durhan, aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Doktora programına devam ediyor. ;
Doğanın temel kavramlarından yola çıkıp, insanın doğaya ait bir parça olarak bugünkü durumunu konu alan çalışmalar üretmekteyim. Özellikle arı kolonisine dikkat çekmeyi hedefliyorum. Sanatçı üretimini, kovandan çıkan bala benzeterek çıktığım içsel yolculuğu sürdürüyorum. İnsanın varoluşu umutlar üzerine kurulmuş; tatlı bir şey ortaya koymak için sahte kokulara koşup, eşek arılarından kaçıp, kendini kraliçe yapma davası içinde gecen bir devinim... Tıpkı arı kovanındaki debdebeli koşuşturmaya benziyor. Seker yiyen arı sahte bal yapıyor ve insan da ne ile beslenirse onu üretiyor. Ben de arı kovanı ile ortak çalışmakta, ait olduğum yerde olma çabası gütmekteyim. Çalışmalarımda, insan ve arı kolonisinin üretim biçimlerini birleştirerek, biçimsel bir sınırlandırmaya girmeksizin ideal dünyalar oluşturmaktayım.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.