Beyzanur Doğan

Beyzanur Doğan

Hakkında

2 Temmuz 1997 de Gümüşhane’ de doğdu.

2019 yılında Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

2022 yılında Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans Programını tamamladı.

Sanatçı, ulusal ve uluslararası çalıştaylarda ve karma sergilerde yer almıştır.

 

SANAT ANLAYIŞI

Dışarıda gördüğüm şeyler ve onları resimlere aktarırken hissettiklerim hep farklıdır. Bazen nesneler simgelere, simgeler bambaşka kimliklere bürünür. Günümüzden insan ve doğa arasındaki ilişkiyi gözden geçirdiğimizde özellikle içinde bulunduğumuz Antroposen çağı içerisinde sanayileşme, kentleşme gibi sebepler canlı nüfusunun azalmasına ve ekolojik dengenin bozulmasına neden olmuştur. 

 

Dünya son dönemde tamamen insan üretimi bir mekâna dönüşüyor. Hatta doğa üzerinde insanın dokunmadığı yerler günümüzde neredeyse yok denecek kadar azdır. Ve bu hem insanlık hem doğa için kaçınılmaz bir zarar demektir. İnsanın doğaya verdiği zararlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Her gün insanlar dünyayı etkilemeye devam etmektedir. Ve bu bilinçsizce davranışlarından dolayı insanlar, hayvanların neslini tüketmekle birlikte aslında kendi sonunu da getirmektedir. İnsanlar çok yakınında ki önemli olayları ötekileştirerek görmezden gelebilmektedir. Bu nedenle, insan ile insan olmayan arasındaki bağın olduğu bir dünyayı araştırarak çalışmalarımda da bu konuyu ele alıyorum.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.