Emirhan Candan

Emirhan Candan

Hakkında

Emirhan Candan 1994 yılında Konya Akşehir ilçesinde doğdu. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl içerisinde Anadolu Üniverstesi Resim İş Öğretmenliğini kazandı. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Görsel İletişim ve Tasarım bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Eskişehir Doğa Koleji'nde görsel sanatlar öğretmenliği yapmakta ve çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.
Çalışmalarımda renkleri imgelerle bir arada tutmaya ve yer yer soyutlamalarla izleyiciye aktarmaya çalışıyorum. Genel olarak hayvan ve doğaya ait figürleri bir arada kullanıyorum. Kullandığım hayvanlar resimde hem duygusal bir anlatımı hemde vurgulamak istediğim düşünceyi ifade ediyor. Kendi içimde biriktirdiğim tinsel düşünceleri somutlaştırarak tuvallere aktarıyorum. Çünkü sanat yansıtıcıdır, yaşamı, sevinci, hüznü, ölümü, acıyı ve insana dair ne varsa tinsel olan onu açığa çıkartır.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.