Funda Yalçın

Funda Yalçın

Hakkında

"Funda YALÇIN, 1993 yılında Sinop’ta doğdu. 2017 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı Yüksek Lisans sınavını kazandı. 2020 yılında “Kişisel Bir Aidiyet Meselesi: Ev, Yurt, Çadır” başlıklı teziyle programı tamamladı. Çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir. ;
İki mekan yani ev ve öğrenci yurdu mekanına ait yataklar bir arada gösterilmiştir. Bu yataklara eşlik eden de iki ayrı yol gözükmektedir. Bu iki mekanın iki yatağı arasında gidip gelen kişi, kendini hangi mekana ait hissettiğinden çok yolculukta olma durumu ifade edilmiştir. Yolculuk hem yolda olma durumu hemde düşünsel olarak devam ederken bunu bir oyuna benzetmektedir. Aidiyet bir yolculuk meselesine dönüşmektedir."

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.