İpek Şeker

Hakkında

İpek Şeker 1990 yılında Uşak’da doğdu. 2008 yılında Özel Sezin Lisesi’nden, 2017 yılında ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk sanatları bölümünden mezun oldu. 2013 – 2014 yıllarında Erasmus programı kapsamında İtalya’da, Accademia di Belle Arti di Bologna’ da eğitim gördü. 2015’de Dumlupınar Üniversitesi II. Evliya Çelebi Çini Yarışmasında ödül aldı. Mezuniyetinin ardından kurumsal firmalara desen tasarımları yapan sanatçı aynı zamanda birden fazla sanat disiplininde kişisel üretimlerine İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

 

Çini sanatı eserlerinde genellikle, günümüz toplumunda içine dönen, yalnızlaşan insanı konu alır. Kimi zaman ana tema ne kadar pesimist olsa da, uygulayış biçimini bir o kadar pozitif kullanarak kavramsal bir kontrast yaratır.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.