Meslina Tut

Meslina Tut

Hakkında

1998’ de Düzce’ de dünyaya geldikten sonra yaşamıma Yalova'da devam ettim. Ailesi tarafından güzel bir kız çocuğu olmak için kalıpların içerisinde yetiştirildim. Yalova Anadolu Lisesi’nde yabancı dil bölümünde eğitimime devam ettim. Yine aynı zamanda başladığım
spor hayatımı atletizm ana branşında geliştirerek şehir ve bölge birincilikleri elde ettim. Ortaokul sürecimi satranç pratikleriyle değerlendirerek yerel birincilikler kazandım ve halen daha aktif bir oyuncu olarak devam etmekteyim.

Lise döneminde tanıştığım sanatla yakınlaşmam büyüme sancılarımla aynı dönemlere denk geldi. Artık yalnızca var olmak için çabalamak yerine var olmama riskini de kabul ederek kendimi sulamaya devam ettim. Düzenli olarak yaptığım yoga ve meditasyon pratikleri tüm bu süreçte bedenim esnedikçe zihnimin de esnediğini bana gösterdi. Malzemenin öğreticiliğine, sanatın diline olan güvenim sayesinde disiplinler arası sanat anlayışımı hem el becerisi anlamında hem de okuma anlamında beslemeye çalıştım.

2018 yılında başlamış olduğum Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden 2021 yılında mezun oldum. Üniversite sürecimi hayal ettiğim sanatla tedavi dersleriyle insanları tanıştırabilmek için aldığım derslerle ve atölyelerle değerlendirdim. Eğer başka birisi ya da bambaşka bir şey olarak var olsaydım "kendimle tanışmak ister miydim?" diye sormaktan hiç vazgeçmedim. Şuan iyileştirici ve geliştirici olduğuna inandığım akademik yolda ilerlemek için adımlarımı atıyorum.

© 2020 Artoloji

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.